İngilizce Dilko'da öğrenilir / SINCE 1977
Aday Öğrenciler

Aday Öğrenciler

Oryantasyon Günü/Haftası

2017-2018 öğretim yılı için kayıt yaptıran öğrencilerimiz için 11 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 11.00-14.00 arası oryantasyon toplantısı yapılacaktır. Öğrenciler bu toplantıya okula uygun bir serbest kıyafetle katılabilirler. Sadece öğrencilerin katılacağı oryantasyon günü programının içeriği şu şekildedir: 11:00-11:30 Toplanma ve sınıfların duyrulması 11:30-12:30 Öğretmenler ile tanışma ve okul kurallarının duyurulması 12:30-13:30 Öğle yemeği 13:30-14:00 Müdür ve Müdür yardımcısı ile tanışma Haftanın diğer günleri ile ilgili program, öğrencilere ilk oryantasyon gününde verilecektir.

Okulun İlk Günü

Saat 08:30’da tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin katılımı ile açılış töreni yapılır. 2. derste sınıf öğretmenleri ile tanışılır. Sınıf öğretmenleri sınıflarında 1 ders yapar ve 3. dersten itibaren normal ders akışına geçilir. Öğrenciler sınıflarını, okulun açılacağı günden 1 gün önce web sitesinden ya da telefon ile öğrenebilirler. Öğrenciler haftalık ders programlarını, okulun açılacağı günden 1 gün önce web sitesinden ve kurumumuza ait sosyal paylaşım portalından görebilirler.

Öğretim Ücreti ve Burslar

2017-2018 öğretim yılı öğrenim ücreti MEB’e bildirilen öğrenci ücretinden hesaplanarak velilere açıklanır. Bu belirlenen öğrenim ücreti içinde devlet teşviki yoktur. Teşvik almaya hak kazanan öğrencilerden kuruma aktarılacak ücret ilgili aylardan düşülerek hesap dökümü yeniden yapılır. Dilko Koleji, MEB tarafından belirlenen kontenjan dahilinde burslu öğrenci alır. Bunun dışında her yıl Başarı/Seviye Tespit vb. adlarla yaptığı sınavlarda öğrencilerine ayrıca indirim uygulamaktadır.

Kıyafetler

2017-2018 eğitim-öğretim yılında Dilko Koleji’nde 9. ve 10. sınıf öğrencileri okula üniforma ile gelir ve okulu üniforma ile terk ederler. 11. ve 12. sınıflar kıyafet yönetmenliğine uygun şekilde serbest kıyafet giyerler. Okul üniformaları ile ilgili detaylar Eylül ayı içinde velilere bildirilecektir.

Kitaplar

2017-2018 öğretim yılı yayınları sınıflara göre belirlendikten sonra öğrenci ve velilere duyurulacaktır. MEB yayınları dışında, okula yardımcı kaynak olarak TEST OKUL yayınları ile İngilizce yayınlarında çözüm ortağımız PEARSON ve DİLKO Yayıncılığa ait yayınlar kullanılacaktır.

Okul Servisi

2017-2018 öğretim yılında servis ile okula gelip-gidecek öğrencilerimiz için çözüm ortağımız servis firma yetkilileri ile görüşülerek güzergaha göre fiyatlandırma yapılacaktır. Araç takip sistemi ile velilerimiz servisin güzergahını takip edebilecektir. Ayrıca, servis şoförü ve hostesin GSM numaraları velilerimize verilecektir.

Öğrenci Klüpleri

Okulumuzda haftada 1 saat, öğrenci kulüp çalışmaları yapılmaktadır. Kulüp çalışmaları yaklaşık olarak okul açıldıktan 1 ay sonra başlar ve okul bitiminden bir hafta önce sona erer. Her kulübün bir sorumlu öğretmeni vardır, bazı kulüplerde öğretmenin yanısıra o alanda özel eğitim almış yetişkinler de (usta öğreticiler) görev almaktadır. Tüm 12. sınıf öğrencileri YGS / LYS kulübündedir. Öğretim yılı başında, öğrencilere kulüp çalışmaları tanıtılır. Öğrenciler katılmayı arzu ettikleri kulüpleri belirler. Öğrenciler, tercihlerine ve ilgili öğretmenlerin taleplerine göre kulüplere yerleştirilir.

Yemek

Okul kantininde öğrenciler için yeterli çeşitlilikte öğle yemeği alternatifi bulunmaktadır.


Söğütlüçeşme Cad. Vahapbey Sokak No: 14 Altıyol - Kadıköy-İstanbul Tel: (0216) 336 35 35
whatsapp Hattı