İngilizce Dilko'da öğrenilir / SINCE 1977
LYS 5 Kursu

Dilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı

YKS-DİL (LYS5) Hazırlık kursumuz, okullarında Yabancı Dil Alanı seçmiş ya da YKS'de Dil puan türü ile hazırlanacak mezun öğrencilerin, İngilizce seviyelerine göre tüm ihtiyaçlarını belirli bir sistem içinde giderecek şekilde hazırlanmıştır.

Amaç, öğrencinin YKS'de TYT/YDT İngilizce ile ilgili eksiklerini tamamlamaktır.

Dilko YKS DİL Kurs Programı’na katılan 12. sınıf ve mezunlar 600 saat, 11. Sınıf öğrencileri ise 360 saat ders görecektir. Hafta içi 400 saat ücretsiz alacağı etütler ile kusursuz hazırlanma fırsatını bulacaklardır. Dilko yayın kurulu tarafından hazırlanan ve içerisinde 17.000’den fazla sorunun bulunduğu yayın seti ve kullandığımız programımızı 4 ana başlığa ayırabiliriz.

1. Dilbilgisi Çalışmaları

Alıştırma kağıtları, yaprak testler, dilbilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankalarıyla desteklenen dilbilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

2. Kelime Çalışmaları

İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir. Dilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin 5000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır. Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleriyle hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler..

3. Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar

Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir. Dilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri öğrencilere öğretilmektedir.

4. Deneme Sınavları Çözümü

Dilbilgisi ve kelime çalışmalarıyla İngilizce seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan öğrencilerin, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu ihtiyacı giderebilmek için, Dilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde 12. sınıf öğrencilerimiz 15 adet, 11. sınıf öğrencilerimiz 10 adet deneme sınavına girecektir.LYS 5 Kitaplar


TYT Destek Paketi

Yabancı Dil Alanından sınava girecek öğrencilerin TYT çalışmalarına destek olacak şekilde toplam 300 saatlik ders videolarının ve on-line derslerin bulunduğu TYT çalışma setinden öğrencilerimizin faydalanma imkanı bulunmaktadır. Bu program içinde öğrencilere konu anlatımlı kitapların, soru bankalarının ve deneme sınavlarının bulunduğu kapsamlı bir TYT yayın seti de verilecektir.

e-dilkoDilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı’na katılan öğrencilerimiz, e-dilko olarak adlandırılan Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi ile mesajlaşabilir, doküman paylaşımında bulunabilir ve video destek derslerini izleyebilir. Ayrıca sistem içinde deneme sınavı uygulamaları, kurumsal duyurulara ve öğrenciler ile ilgili raporlara ulaşabilme gibi farklı seçenekler de bulunmaktadır.

Gerek TYT destek paketi içindeki canlı dersler, gerekse İngilizce Kurs Programı bünyesinde yapılacak canlı ek dersler e-dilko platformu üzerinden yürütülecektir.

...

Veli ile etkin ve verimli iletişim yaklaşımı KIT approach

Dilko YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı’na katılan öğrencilerimiz, KIT approach* olarak adlandırdığımız etkin rehberlik hizmetlerinden faydalanacaklardır. Geleneksel rehberlik hizmetlerine ek olarak, öğrencinin akademik hayatında karşılaştığı tüm süreçler ile ilgilenen ve öğrenciyi kişisel özellikleri ve tutumları ile de tanımayı amaçlayan bu yaklaşım ile beraber, her öğretmen, rehberlik biriminin bir üyesi olarak hareket eder. Her sınıfın bir danışman öğretmeni vardır. Öğretmenler, öğrenciyi gözler, takip eder ve rehberlik birimi ile bilgilerini paylaşır. Öğrencinin akademik başarısı dışında, bireysel özellikleri, kişiliğinin güçlü veya gelişmeye açık yönleri, toplumsal ilişkilerdeki davranış şekilleri yakından takip edilir ve hem öğrenci hem aile ile güçlü bir iletişim ağı kurularak süreç içinde devamlı olarak değerlendirilir. Veliler, rehber öğretmenlere ve öğrencinin danışman öğretmenine kendilerine özel tahsis edilmiş bir telefon hattından istedikleri an ulaşabilirler.

*KIT İngilizce’de iletişim içinde olmak anlamına gelen keep in touch ifadesinin kısaltılmış şeklidir. Approach ise yaklaşım anlamına gelir.

YDA Programı


Söğütlüçeşme Cad. Vahapbey Sokak No: 23 Altıyol - Kadıköy-İstanbul
Tel: (0216) 414 91 51 Faks: (0216) 418 01 61

whatsapp Hattı