İngilizce Dilko'da öğrenilir / SINCE 1977
LYS 5 Kursu

Felsefe Dersi Nasıl Çalışılır?

Yabancı dil alanı öğrencilerinin çözmekten en çok keyif aldığı testlerden biri olan felsefe, öğrencilerin yorum gücünü ölçen sorulardan oluşur.

Felsefe testinden soru kaçırmak istemeyen her öğrenci öncelikle iyi bir kavram bilgisine sahip olmalıdır. Mutlaka derste öğrenilen bilgiler düzenli olarak tekrar edilmeli ve işlenen her konuyla ilgili farklı nitelikte sorular çözülmelidir.

Paragraf sorularında başarılı olan öğrencilerin felsefe testlerinde net grafiği yüksektir. Felsefe soruları biçim olarak paragraf sorularına yakındır. Okuma ve anlama becerileri gelişmiş olan öğrenciler için felsefe testi zorlayıcı olmayacaktır.

Felsefe sorularında öğrenciler için temel unsur, kavram bilgisidir. Bu ders kapsamında yer alan kavramların tanımlarına ve kullanılış biçimlerine hakim olan öğrenciler için felsefe soruları rahatça çözülebilecek sorular olacaktır.

Felsefe sorularını çözerken öğrencilerin bilmesi gereken en önemli teknik; kişisel görüşlerini soruya yansıtmamak olmalıdır. “ Ama ben öyle düşünüyorum.” cümlesi öğrencileri soru çözerken objektiflikten uzaklaştırır. Dolayısıyla sorunun mantığı çerçevesinde kendi değer yargılarınızı işin içine katmadan felsefe sorularına yaklaşmalısınız.

Felsefe testinde başarılı olmak için ezberden uzak durmalı ve kavram bilginizi geliştirmelisiniz. Yorum gücünüzle, kavram bilginiz birleştiğinde felsefe testinden firesiz netler çıkarabilirsiniz.


YKS Dil / LYS 5 Rehberlik - Yararlı Makaleler

İngilizce Dersi Nasıl Çalışılır?
Türkçe Dersi Nasıl Çalışılır?
Matematik Dersi Nasıl Çalışılır?
Coğrafya Dersi Nasıl Çalışılır?
Tarih Dersi Nasıl Çalışılır?
Felsefe Dersi Nasıl Çalışılır?
Yıldızı Parlayan Diller.
LYS 5 Kelime Çalışma Teknikleri.
Sınavda Dikkatsizlik Kader midir?


Söğütlüçeşme Cad. Vahapbey Sokak No: 23 Altıyol - Kadıköy-İstanbul
Tel: (0216) 414 91 51 Faks: (0216) 418 01 61

whatsapp Hattı