İngilizce Dilko'da öğrenilir / SINCE 1977
LYS 5 Kursu

İngilizce Dersi Nasıl Çalışılır?

Yabancı dil puanına en fazla etki eden ders olan İngilizcede, düzenli ve verimli bir çalışma yöntemi ile öğrenciler ciddi ilerlemeler kaydedebilir.

Öncelikle kelime çalışmasına önem verilmesi gerekmektedir. Bir kelime defteri tutmak son derece yararlı olacaktır. Çözdüğünüz testlerde geçen kelimeleri incelemeli, anlamlarını bulmalı, kelime defterine yazmalı ve bu kelimeleri tekrar etmelisiniz. Kelime defterine kelimeleri yazarken, özellikle hatırlamakta güçlük çekebileceğinizi düşündüğünüz kelimeleri, bir örnek cümlede kullanmanızı öneririz. Örnek cümleniz kelimenin test içinde geçtiği cümle olabileceği gibi, bir sözlükten bulduğunuz veya kendi kurduğunuz cümle de olabilir.

Kelime çalışmasını her gün yapmanızı tavsiye ederiz. Kendinize “ ezberleme hedefleri” koymayın. Kelimeleri cümle veya metin içinde görmeye çalışın. Eğer kelime defterine yazdığınız kelimeler cümle içinde kullanılmamışsa, o kelimenin geçtiği testi inceleyerek, kelimenin metin içindeki yerini görmeye çalışın.

Dilbilgisi çalışması yaparken öncelikle konu için yapılmış konu anlatımını dikkatle okumalı, o konu ile ilgili çözmüş olduğunuz testleri gözden geçirmeli ve daha sonra yeni sorular çözmelisiniz.

Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmeniz gerekmektedir. Deneme sınavlarını evde bile çözseniz normal sınav düzenini kurmalı ve sınavı belirtilen süre içinde bitirmelisiniz.

Sadece İngilizce dersinde değil, diğer derslerde de sınava yalnız soru çözerek hazırlanmamalısınız. Çözdüğünüz sınavlarda yaptığınız hataları incelemeli, eksik olduğunuz konuları tespit etmeli ve o konu ile ilgili tekrar çalışması yapmalısınız.

YDS’ de bulunan soru tiplerini bilmeli, her soru ile ilgili performansınızı değerlendirmelisiniz. Zorluk yaşadığınız soru tipleri için özel çalışma yapmanız ve öğretmenlerinizden yardım almanız yararlı olacaktır.

YDS seviyesinin çok üzerinde sınavlar çözmenin veya YDS’ de geçme ihtimali olmayan kelimeleri çalışmanın şu an için zaman kaybı olacağını unutmayın. Bu tür çalışmaları YDS’ den sonra yapabilir ve dile olan hakimiyetinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak YDS’ ye hazırlandığınız sene içindeki çalışmalar bu sınava yönelik olmalıdır.


YKS Dil / LYS 5 Rehberlik - Yararlı Makaleler

İngilizce Dersi Nasıl Çalışılır?
Türkçe Dersi Nasıl Çalışılır?
Matematik Dersi Nasıl Çalışılır?
Coğrafya Dersi Nasıl Çalışılır?
Tarih Dersi Nasıl Çalışılır?
Felsefe Dersi Nasıl Çalışılır?
Yıldızı Parlayan Diller.
LYS 5 Kelime Çalışma Teknikleri.
Sınavda Dikkatsizlik Kader midir?


Söğütlüçeşme Cad. Vahapbey Sokak No: 23 Altıyol - Kadıköy-İstanbul
Tel: (0216) 414 91 51 Faks: (0216) 418 01 61

whatsapp Hattı